חדש!!
מאמרים
הידעתם?
אירועים
מתכונים
מתכוני המערוך המקפץ
מתכוני מיצים ושייקים
כתבו עלינו
גלריה
בסביבה שלנו
מיצי קשת בסרטים
תומכים בספורט
לקוחות מפרגנים
סופש דבש


ממרומי הגולן, בלב ארץ המטעים מפיקים חברי מושב קשת מיצים טבעיים מתפוחים טריים בלבד. חברי המושב השכילו להפוך את הפרי הנוסטלגי למגוון מיצים טבעיים, המביאים מניחוחות הגולן הקסום. חווית הטעם מתומצתת לאמירה קצרה וקולעת: "מיץ טבעי וזהו".

מאת גלית בן חמו

במרומי הגולן, במושב קשת, שהינו מושב חקלאי דתי חלוצי, החלו לגדל בפעם הראשונה בארץ לפני למעלה משלושים שנה תפוחים אורגניים. התפוחים של מושב קשת נחשבים לאליטה של פירות הארץ, ויתרונם בא בזכות סביבת הגידול, טיב האדמה ואוויר הרמה הקסום. ברבות השנים ולאור הדרישה מהשוק, החלו במושב בייצור מיצים טבעיים, כשהיצור נסב בעיקר על הפרי המסמל יותר מכל את רמת הגולן – התפוח.
ב" קשת מיצים טבעיים ", מפיקים את המיץ מן הפרי בשיטות ייחודיות וחדשניות. הפרי מגיע באופן הטבעי שלו, לא כמחית ולא כרכז, מבתי האריזה של "בראשית". בתהליך קצר ומהיר נשטף הפרי, ולאחר מכן עובר תהליך של גריסה וסחיטה.
כיוון שבתהליך הייצור לא מוסיפים חומרים משמרים, עובר הפרי תהליך של פסטור קל, ומכאן הוא עובר לבקבוק ולחדר הקירור.
ביניים: כשהבריאות פוגשת את הטעם
חלק גדול מהמיצים של מושב קשת מכילים שלושה זני תפוחי עץ עם שילובים מעניינים, כמו למשל השילוב של גזר- תפוח, פסיפלורה-תפוח וסלק-תפוח. מעבר לטעם המעניין הנוצר, מתווספות לתכונות הבריאותיות של התפוח תכונותיהן הבריאותיות של תוספות הירקות. הערך המוסף שניתן על ידי הגזר למשל הינה כמות גדולה של ויטמין A ובטה קרוטן, הידוע כמועיל לראייה, כמסייע לניקוי הכליות, משפר את הזיכרון ומחייה רקמות עור.
מוצר חדש שיצא לאחרונה לשווקים מבית "קשת מיצים טבעיים ", הינו מיץ לימון ותפוח (במארז של ליטר). שתית המיץ מעניקה חוויה של חמוץ ומתוק: טעם מוכר כשל לימונדה, אך ללא תוספת של סוכר. המתיקות של המיץ נובעת אך ורק מהתפוח.
לצד שילובי התפוחים נסחט במפעל מיץ מרימון, שמכיל את תכולת גרגרי הרימון ללא הקליפה המרה של הפרי. הרימון ידוע בסגולותיו כעשיר בנוגדי חמצון, ידוע כמפחית כולסטרול, וכמסייע להגנה מהתקפי לב מאירועים מוחיים ומסרטן.

במיצי קשת הדגש העיקרי הוא על איכות ואוטנטיות המוצר. מעבר לשימוש בפרי הטרי לא נעשה ניסיון להוזיל את מחיר המוצר על ידי תוספת מים, ולא על ידי תוספת סוכר. בנוסף לכך, לא נעשה שימוש בחומרי צבע ובחומרים משמרים.

ניתן להשיג את כל מגוון המיצים המיוחדים של "קשת מיצים טבעיים" ברשת אורגניק מרקט, ברשת גרין בתוך סניפי שופרסל דיל ובחנויות הטבע הנבחרות. לפרטים נוספים ניתן לבקר באתר www.keshet-juice.co.il או בדף הפייסבוק (מיצי קשת).

במסגרת
התפוח הוא אחד הפירות הפופולאריים ביותר, ואין ספק שהאמרה המוכרת
"an apple a day- keeps the doctor away" נשענת גם על עובדות בריאותיות מוצקות הרבה יותר.
אחת התועלות הבריאותיות המיוחסות לפרי הירוק-אדום הקטנטן והמתוק הזה הינה מערכת הנשימה היוצאת נשכרת מתכונותיו של התפוח. עוד מיוחסות לתפוח תכונות של נוגדי חמצון, הרגעת עצבנות, ניקוי הכבד ומערכת העיכול. מרכיבי התפוח ידועים גם כמסייעים בייצוב המערכת החיסונית.
רופאי השיניים מצביעים אף הם בעדו, שכן אכילת תפוח עץ עוזרת לנקות שאריות מזון ומונעת עששת.

לכתבה המלאה

image